تجهيزات آشپزخانه صنعتي

dragged border

درباره وبلاگ

dragged border
dragged border

اجزای یک آشپزخانه صنعتی

خیلی‌ها وقتی اسم «آشپزخانه صنعتی» را می‌شنوند یاد اجاق‌ها، گریل‌ها، دیگ‌ها و ماهیتابه‌ها و احتمالاً یک سرآشپز بد اخلاق و عصبانی که سر دیگران داد می‌کشد می‌افتند. ممکن است این تصور درست باشد اما در یک آشپزخانه صنعتی واقعی چیزهایی بیش از تجهیزات و کارکنان وجود دارد. در یک آشپزخانه موفق برخی قسمت‌ها به شکلی خاص قرار گرفته‌اند تا کارایی و راندمان بهینه باشد. این قسمت‌ها عبارتند از:
• بخش شستشو و نظافت
• فضاهای ذخیره‌سازی
• بخش آماده‌سازی اولیه غذا
• بخش پخت و پز
• بخش سرویس‌دهی

شستشو و نظافت:
بخش شستشو و نظافت در یک آشپزخانه صنعتی شامل سینک‌های ظرفشویی، ماشین‌های شستشو و جاظرفی‌ها (جهت خشک کردن ظرف‌ها) می‌باشد. این بخش اولین گزینه در لیست است، چرا که بدون ظرف‌های کثیف، ظرف تمیزی برای پذیرایی از مهمان‌ها وجود نخواهد داشت. ظرفشویی‌های سه قلو برای شستشوی پلوپزها عالی هستند. برای شستشوی بشقاب‌ها و سایر ظروفی که برای سرو غذا استفاده می‌شوند از ماشین ظرفشویی استفاده می‌شود تا آشپزخانه بتواند با نهایت سرعت به سرویس‌دهی بپردازد. این بخش باید نزدیک ورودی آشپزخانه باشد تا خدمه بتوانند به سرعت ظرف‌های کثیف را به این بخش انتقال دهند، همچنین این بخش باید به کابینت‌های ظروف هم نزدیک باشد تا آشپزها بتوانند به سرعت ظرف‌های تمیز را بردارند.

فضاهای ذخیره‌سازی:
فضاهای ذخیره‌سازی را می‌توان به چند دسته تقسیم کرد. فضای ذخیره‌سازی غیر خوراکی، فضای ذخیره‌سازی سرد و فضای ذخیره‌سازی خشک. فضای ذخیره‌سازی غیر خوراکی خود به چند دسته برای نگهداری محصولات مصرفی غیر خوراکی، مواد شوینده و ظرف‌های تمیز پس از شستشو تقسیم بندی می‌شود.
به یاد داشته باشید به منظور رعایت اصول بهداشتی شوینده‌ها و مواد بهداشتی را نباید بالای مواد غذایی، وسایلی که با مواد غذایی سرو کار دارند، لوازم پخت و پز و ظروف یکبار مصرف یا سایر ظروف قرار داد.
فضای ذخیره‌سازی سرد جاییست که هر چیزی که لازم باشد به صورت منجمد یا خنک نگهداری شود را در آن‌جا نگهداری می‌کنید و فضای ذخیره‌سازی خشک هم جایی است که مواد مصرفی غیر فاسد شدنی را در آن‌جا نگهداری می‌کنید.
همچنین ممکن است بخش ذخیره‌سازی برای مدیریت بهتر موجودی و سفارشات دارای دفتر ثبت ورود و خروج اقلام باشد.

بخش آماده‌سازی اولیه غذا
این بخش دارای سینک‌هایی برای شستشو و بخش‌هایی برای خُرد کردن و مخلوط کردن می‌باشد. معمولا بخش آماده‌سازی اولیه غذا از دو قسمت تشکیل می‌شود. یک قسمت برای آماده‌سازی مواد خام (برای مثال خرد کردن گوشت) و قسمت دیگر برای ترکیب کردن مواد اولیه (برای مثال خُرد کردن و مخلوط کردن سبزیجات یا تهیه سس سالاد و …) قرار دادن این بخش در نزدیکی محل ذخیره‌سازی باعث می‌شود آشپزها به ظروف و مواد غذایی مورد نیاز دسترسی سریع داشته باشند و بتوانند غذا را آماده کرده و به بخش پخت و پز تحویل دهند.

بخش پخت و پز
این بخش یکی از مهمترین اجزاء آشپزخانه است. جایی که آخرین مرحله تهیه غذای اصلی انجام می‌شود. اجاق‌ها، هودها، فِرها، دیگ‌ها و ماهیتابه‌ها و سایر وسایل پپخت و پز در این بخش قرار دارند. این بخش هم از قسمت‌های کوچکتری مانند قسمت پخت، قسمت گریل و قسمت سرخ کردن تشکیل می‌شود. از آنجایی که کار پخت غذا در این بخش انجام می‌شود این بخش باید در جلوی آشپزخانه و در پشت بخش سرویس‌دهی قرار داشته باشد.

بخش سرویس‌دهی
این بخش آخرین جزء یک آشپزخانه صنعتی است. جایی که پرسنل سرویس‌دهی (گارسون‌ها) غذای آماده شده را برداشته و برای مشتریان می‌برند. اگر رستوران شما به شکل بوفه یا سلف-سرویس باشد در این بخش غذا در وارمِرها (Warmers) به نمایش گذاشته می‌شود تا مشتریان بیایند و بشقابشان را با غذاهای دلخواه‌شان پر کنند. این بخش باید جلوترین بخش آشپزخانه و در جلوی بخش پخت و پز باشد تا غذا پس از پخت در کوتاه‌ترین زمان به دست مشتریان برسد.

طراحی و جانمایی اجزاء یک آشپزخانه صنعتی
برای جانمایی اجزاء یک آشپزخانه صنعتی، فرمول و روش ایده‌آلی وجود ندارد. هر آشپزخانه روش خاص و منحصر به فرد خود را برای چیدمان اجزاء آشپزخانه دارد، بنابر این شما هم باید ببینید که چه چیدمانی برای کار شما مناسب‌تر است. اما چند چیدمان و جانمایی پایه برای آشپزخانه‌های صنعتی وجود دارد که شما در طراحی و جانمایی اجزاء آشپزخانه‌تان می‌توانید یکی از آن‌ها را مبنا قرار داده و بر آن اساس چیدمان آشپزخانه خود را به بهترین نحو انجام دهید.

چیدمان جزیره‌ای


در چیدمان جزیره‌ای اجاق‌ها، فِرها، گریل‌ها و سایر وسایل پخت و پز همگی با هم در مرکز آشپزخانه قرار می‌گیرند و سایر بخش‌ها با ترتیبی صحیح در کنار دیوار‌ها قرار می‌گیرند. (البته شما با توجه به فضا و نیازتان می‌توانید بخش دیگری را به عنوان جزیره در مرکز قرار دهید.) این چیدمان بسیار باز است و به بهبود تعاملات و نظارت کمک می‌کند. در این چیدمان حتی‌المقدور کف آشپزخانه را پر نمی‌کنیم تا نظافت به راحتی امکان‌پذیر باشد. این چیدمان برای آشپزخانه‌های بزرگ و مربعی شکل بسیار مناسب است اما در صورت نیاز می‌توان آن را کمی تغییر داد تا برای هر نوع فضایی مناسب باشد.

چیدمان منطقه‌ای

 


 

در چیدمان منطقه‌ای آشپزخانه را به چند منطقه تقسیم می‌کنیم به صورتی که عمده تجیزات هر منطقه کنار دیوارها قرار گرفته‌اند. البته باید ترتیب صحیح منطقه‌ها را رعایت کرد تا از یک چرخه کاری سریع و بهینه برخوردار باشیم. ترتیب منطقه‌ها به این صورت خواهد بود، شستشو، ذخیره‌سازی، آماده سازی غذا، پخت و پز و سرویس‌دهی. در این چیدمان نیز تعاملات و نضارت به خوبی انجام می‌گیرد چرا که فضای مرکزی کاملاً خالی است.

چیدمان خط تولید


این چیدمان برای آشپزخانه‌هایی مناسب است که باید به سرعت به عده زیادی از مشتریان سرویس‌دهی کنند مانند کافه تریاها یا غذاخوری دانشگاه‌ها. این چیدمان برای آشپزخانه‌هایی که منوی محدودی دارند و می‌خواهند یک یا چند نوع غذا را در مقادیر زیاد آماده کنند بسیار مناسب است، اما برای هر نوع آشپزخانه‌ای قابل اجرا است. در این چیدمان تجهیزات آشپزخانه به شکل یک خط تولید چیده می‌شوند که بخش آماده‌سازی غذا یک سر خط تولید و بخش سرویس‌دهی سر دیگر آن است و آشپزها می‌توانند به سرعت غذا را به سمت انتهای خط تولید هدایت کنند. بخش شستشو و نظافت و ذخیره‌سازی در پشت خط تولید قرار می‌گیرد تا دست و پا گیر نباشد. در این حالت بالاترین میزان بهره‌وری را خواهیم داشت ضمن آنکه تعاملات و نظارت به خوبی انجام می‌شود. در این چیدمان معمولاً تجهیزات آشپزخانه طوری کنار هم قرار می‌گیرند که فضای خالی و بدون استفاده بین‌شان نباشد.
نکات پایانی
اکنون که با اجزاء یک آشپزخانه صنعتی و چیدمان و جانمایی آن آشنا شدید، مرحله بعدی چیست؟ نکات بسیار زیادی هستند که باید به آن‌ها توجه کنید و به خاطر داشته باشید که هر آشپزخانه‌ای شرایط خاص خود را دارد بنابر ان باید بررسی کنید که بهترین کار برای آشپزخانه‌ی شما چیست. نهایتاً دو نکته وجود دارد که می‌تواند تعیین کننده موفقیت یا شکست آشپزخانه شما باشد: طراحی ارگونومیک و رعایت مقررات اداره بهداشت.

طراحی ارگونومیک
رعایت طراحی ارگونومیک آشپزخانه به این معناست که هر جزء جایی قرار بگیرد که دسترسی به آن راحت باشد و کارکنان احساس راحتی کنند. به عبارت دیگر در یک طراحی ارگونومیک کارکنان می‌توانند با صرف حداقل انرژی بیشترین مقدار کار را در کوتاه‌ترین زمان انجام دهند. برای مثال اگر فریزر درست در کنار سرخ‌کن باشد آشپز مربوطه با کمترین زحمت و بدون برداشتن حتی یک قدم، غذا را برداشته و درون سرخ‌کن می‌گذارد. یا اینکه اگر در آشپزخانه از میزهای بلند استفاده شود آشپزها مجبور نخواهند بود موقع کار خم شوند و این باعث کاهش خستگی و آسیب‌های فیزیکی خواهد بود. طراحی ارگونومیک شامل انتخاب وسایل و حتی نورپردازی هم می‌شود. استفاده از وسایل مناسب باعث می‌شود آشپزی ساده‌تر شود، همچنین با نور مناسب کارکنان شادتر خواهند بود و جزئیات کارشان را بهتر می‌بینند. البته گاهی ممکن است رعایت طراحی ارگونومیک باعث افزایش هزینه‌ها گردد. برای مثال کنار هم قرار دادن برخی تجهیزات باعث افزایش مصرف انرژی می‌گردد.

رعایت مقررات اداره بهداشت

 

پس از انجام تمام این کارها برای طراحی و اجرای یک آشپزخانه حرفه‌ای دوست ندارید که آشپزخانه‌تان توسط اداره بهداشت پلمپ شود یا در اثر آتش سوزی دچار خسارت شوید. این‌ها چیزهایی است که ممکن است به علت عدم رعایت مقررات اداره بهداشت یا مسائل ایمنی اتفاق بیفتد. سعی کنید قبل از شروع به طراحی آشپزخانه‌تان با اداره بهداشت و مققرات آن آشنا شوید. همچنین توجه داشته باشید که هر یک از تجهیزات، راهنمایی در موری نحوه نصب و مکان قرارگیری دارند. حتماً آن‌ها را با دقت خوانده و از رعایت کامل آن‌ها مطمئن شوید. اگر همه نکات را به خوبی رعایت کنید جای نگرانی درباره حساسیت‌های اداره بهداشت نیست.


 مشاوره و تجهیز انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی تجهیزات رستوران تجهیزات هتل تجهیزات فست فود تجهیزات کافی شاپ را به ما بسپارید.

منبع : تجهیزات آشپزخانه صنعتی آریاتوس

ترجمه و تحقیق در تیم دیجیتال مارکتینگ آریاتوس

(0) نظر
dragged border

چگونه رستوران خود را راه اندازی کنیم ؟

چگونه رستوران خود را راه اندازی کنیم ؟

مدیریت رستوران

آیا تا بحال برایتان پیش آمده که به باز کردن یک رستوران فکر کنید اما ندانید که باید از کجا شروع کنید؟ مدیریت رستوران کار شوخی برداری نیست! اما با داشتن یک منوی مشخص، یک سبک و یک برنامه بازاریابی و مدیریت شما می‌توانید تصوراتتان را به واقعیت تبدیل کنید.
این راهنما که شامل نکات ظریف و توصیه‌های کارامدی از بزرگان این صنعت از جمله «مدیریت کسب و کارهای کوچک آمریکا»، «انجمن ملی رستوران‌داران» و نشریه معروف «رستوران، از ایده تا اجرا» می‌باشد در هشت گام نکات و منابع مورد نیاز را به شما معرفی کرده و در راه اندازی و اداره یک رستوران به شما کمک می‌کند.

• تهیه منو

تهیه منو رستوران
تهیه منو رستوران

اولین و اساسی‌ترین گام تهیه ایده کلی منو است. منو مهمترین بخش از ایده رستوران شما است. غذاها و سبک آشپزی رستوران شما تعیین می‌کند که چه تجهیزاتی باید بخرید، مشتریان شما چه کسانی هستند،

چه کسانی را باید استخدام کنید و بسیاری دیگر از جنبه‌های رستوران‌داری بر اساس منوی شما مشخص می‌شوند. با مشخص کردن منو، شما رویکرد کلی کسب و کارتان را در جنبه‌های زیر مشخص می‌کنید:
• افرادی که قصد دارید به آن‌ها سرویس‌دهی کنید
• توانایی‌های آشپزها و کارکنان
• طراحی کلی و تجهیزات
• مواد اولیه
• استراتژی قیمت‌گذاری
• انتخاب یک سبک به عنوان سبکِ خاصِ رستوران شما
اکنون که شما مبانی کارتان را تعیین کردید زمان آن رسیده که یک سبک منحصر به فرد برای رستوران‌تان انتخاب کنید. قبل از این که رنگ سازمانی، لوگو یا هر المان دیگری برای بازاریابی ایجاد کنید، فضایی که می‌خواهید بسازید را تجسم کنید. برای ایجاد فضای مورد نظر باید از نورپردازی، رنگ‌ها و مبلمان مناسب استفاده کنید. برای ایجاد حس صمیمیت از رنگ‌های تیره استفاده کنید تا فضا کوچکتر و صمیمانه‌تر به نظر برسد،

همچنین از صندلی‌های راحت استفاده کنید تا مهمان‌نوازتر باشید. اما اگر می‌خواهید یک فضای سرویس‌دهی سریع را ایجاد کنید از رنگ‌های تند، فضای روشن و صندلی‌های خشک استفاده کنید تا این پیام به مشتریان القا شود که پس از بیست دقیقه باید رستوران را ترک کنند. همچنین لباس فرم کارکنان را فراموش نکنید! چه یک رستوران گرمسیریداشته باشید،

چه یک رستوران لوکس پنج ستاره، سر و وضع کارکنان باید مؤید فضا و سبک رستوران باشد. برای «برند» شدن، داشتن یک لوگو ضروری است. این لوگو نشانه رستوران شما خواهد بود و بر روی جلد منو، آگهی‌های تبلیغاتی، تابلوی رستوران، دکوراسیون بیرونی (مانند چترها و باجه‌های بیرون‌بر) و سایر چیزها مانند ظروف دیده خواهد شد. می‌توانید از لوگوی رستوران بر روی هر چیزی که به رستوران مربوط می‌شود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که رنگ آن نشانه‌ای برای شناسایی شما خواهد بود، پس آن را سنجیده و با دقت انتخاب کنید.

• نصب تجهیزات

تجهیزات آشپزخانه
تجهیزات آشپزخانه

اکنون که غذاها و سبک رستوران را مشخص کرده‌اید وقت آن رسیده که درباره نصب تجهیزات و رسیدن به اهدافی که در منو و سبک رستوران تعیین کرده‌اید فکر کنید. هدف شما ایجاد یک چرخه کاری از درب رستوران تا انتهای آن است، از پیشخدمتی که خوشامدگویی می‌کند گرفته تا آشپزخانه.

زمانی که بحث نصب مطرح می‌شود باید به میزان کاربرد هر وسیله توجه کنید. برای مثال آیا قرار است غذاهای کبابی زیادی داشته باشید؟ در این‌صورت اگر کباب‌پز شما از عهده این کار بر نیاید سرعت سرویس‌دهی شما کم می‌شود.

 

برای جلوگیری از اختلال در تهیه غذای اصلی، پیش‌غذاهایی را در نظر بگیرید که به اجاق یا گریل نیاز ندارند. برای این‌که در هنگام نصب تجهیزات با مشکلی مواجه نشوید موارد زیر را در نظر داشته باشید:
• مشخصات فنی دستگاه، برای دستگاه‌های برقی یا گازی
• دسترسی به آب، فشار آب و ملزومات فاضلاب
• فضای مورد نیاز برای هود
• سطوح نصب
• فضای کافی برای دسترسی مناسب به تجهیزات
• دریافت وام و تأمین سرمایه
برنامه‌ریزی مالی یکی از چالش‌برانگیزترین جنبه‌های مدیریت رستوران می‌باشد. قبل از این‌که به جستجوی وام یا سایر منابع تأمین سرمایه باشید، از خودتان بپرسید:
چقدر پول دارم؟
چقدر پول برای راه‌اندازی رستوران مورد نیاز است؟
چقدر پول لازم است تا این کسب و کار پا بگیرد؟
به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که مبلغ مورد نیاز برای حداقل ۶ الی ۱۲ ماه حقوق کارکنان و هزینه‌های رستوران را قبل از افتتاح رستوران داشته باشید. این جایی است که بسیاری از رستوران‌ها شکست می‌خورند.
فکر کنید که آیا می‌خواهید فضای رستوران را بخرید، بسازید یا اجاره کنید و به مزایا و معایب هر کدام توجه کنید. به یاد داشته باشید که ساخت و ساز (برنامه‌ریزی‌های مالی، قرار داد با یک معمار یا شرکت ساختمانی، خرید زمین و گرفتن مجوز) بسیار زمان‌بر است.
قبل از اقدام برای گرفتن وام، برای گرفتن مجوز اقدام کنید و با اتحادیه صنف وارد مذاکره شوید، ممکن است آن‌ها بتوانند فرایند وام گرفتن را برای‌تان تسهیل کنند.

 

• یک فروشنده قابل اعتماد جهت خرید ملزومات پیدا کنید
شما تجسم کاملی از رستوران دارید، اکنون زمان خرید ملزومات است. یک منبع ثابت برای خرید ملزومات با قیمت مناسب می‌تواند نقش چشمگیری در موفقیت یک رستوران داشته باشد. فروشندگان عمده ملزومات رستوران مانند آریاتوس مزایای زیادی دارند از جمله ارائه تجهیزات با کیفیت، تحویل به موقع در محل، و برخورداری از خدمات مشتریان قابل اعتماد. ملزومات شما شامل دو دسته هستند: مواد اولیه و تجهیزات.
مواد اولیه:
مواد اولیه مورد نیاز و کاربرد آن‌ها را مشخص کنید. آیا موادی می‌خواهید که فقط در یک غذای به خصوص به کار می‌روند؟ سعی کنید از موادی استفاده کنید که می‌توان آن‌ها را به شکل‌های مختلف به کار برد تا بتوانید آن‌ها را به صورت کلی و با قیمت عمده خریداری کرده و هزینه‌ها را کاهش دهید. در منوی‌تان غذای فصل یا حتی غذای روز داشته باشید تا اثر افزایش قیمت مواد خارج از فصل را به حداقل برسانید.
تجهیزات :

نصب تجهیزات
نصب تجهیزات

«مدیریت کسب و کارهای کوچک آمریکا» توصیه می‌کند تجهیزات را از عمده فروشی‌های معتبر خریداری کنید و قبل از انتخاب، تحقیقات کافی داشته باشید. گر چه خرید تجهیزات دست دوم به خاطر قیمت‌شان وسوسه کننده است، خرید ماشین آلات نو که دارای وضعیت ضمانت شفافی هستند انتخاب مطمئن‌تری است. همچنین به تعهدات و سیاست‌های سازندگان دقت کنید. تعویض و جایگزینی سریع دستگاه‌ها جزء تعهدات برخی از سازندگان می‌باشد. در نهایت قبل از خرید از وجود خدمات مشتریان خوب اطمینان حاصل کنید.

• کارکنان مناسب استخدام کنید

start-a-restaurant-staff

 

قبل از شروع به استخدام به تمام کارهایی که باید در رستوران انجام شود فکر کنید، از منابع انسانی گرفته تا نظارت و مدیریت، خرید مواد غذایی و نوشیدنی‌ها، امور انبار، تهیه غذا، ارائه غذا، نظافت و شستن ظرف‌ها، بازاریابی و فروش، روابط عمومی، حسابداری و امور مالی و غیره. سعی کنید با استخدام کارکنان خوب از صرف زمان برای استخدام‌ها و آموزش‌های مجدد جلوگیری کنید. «مدیریت کسب و کارهای کوچک آمریکا» توصیه می‌کند قبل از استخدام، به همه جوانب فکر کنید و یک لیست واقع‌بینانه از هزینه‌های کلی شامل دستمزد، بیمه، مخارج استخدام و غیره تهیه کنید.

• مراقب اوضاع باشید

start-a-restaurant-11400-chart

 

چه شما در یک مکان کم رفت و آمد و درگیر اوضاع اقتصادی راکد باشید، چه شما برند یک همبرگر جدید در حاشیه خیابان باشید، شما همواره باید به غیر از امور رستوران با موانعی دیگر هم دست و پنجه نرم کنید. شما مجبورید خلاق باشید! اگر شما نمی‌توانید در زمینه قیمت با رستورانی که در نزدیکی‌تان است رقابت کنید،

روی جنبه‌های دیگر مانور دهید، چیزهایی مثل لژ خانوادگی، مواد تازه، موسیقی زنده، غذاهای خاص و منحصر به فرد.
ببینید رستوران‌های فرانسوی با خلاقیت‌های منحصر به فرد چطور از پس رکود اقتصادی بر آمدند. برای مثال رستوران «اپل‌بیز» که بعد از ساعت ۹ شب، در ازای یک آیتم ۲۰ دلاری از منوی شام دو غذا به همراه پیش غذای نیم بها ارائه می‌کند. با اینکه آن‌ها به تازگی غذاهای محلی و سنتی را کنار گذاشته و به مواد تازه روی‌آوردند،

شعارهای قدیمی‌شان «غذای خوب همینجاست!» و «همسایه دوست‌داشتنی شما!» و دیوارنماهایی که بر این شعارها تأکید می‌کرد در محل هر یک از رستوران‌هایشان دیده می‌شد.

• ابتدا با گشایش رستوران برای افراد معدود شرایط را بسنجید
مَثَل معروف «کار نیکو کردن از پر کردن است» را شنیده‌اید. این مثل در مورد باز کردن رستوران هم صدق می‌کند. قبل از افتتاح رستوران برای عموم، رستوران را به صورت خصوصی و برای عده‌ای محدود دایر کنید. این گشایش آزمایشی باعث می‌شود تا با چندین بار پخت هر غذا در آن خبره‌تر شده و ببینید بهتر است هر یک از کارکنان چه نقشی را داشته باشند تا به نتیجه بهتری برسید. راه‌های زیادی برای گشایش آزمایشی وجود دارد، از مهمانی‌های خصوصی برای دوستان و اقوام گرفته تا هر از گاهی پذیرفتن عموم. در اینجا به برخی از این راه‌ها اشاره می‌کنیم:
• یک منوی «بتا» یا «آزمایشی» داشته باشید. به این ترتیب استرس کارکنان جدید کاهش می‌یابد همچنین پس از افتتاح، مشتریان زیادی برای دیدن منوی کامل دوباره به رستوران خواهند آمد.
• تمام روز کار نکنید. چند روز فقط صبحانه و ناهار داشته باشید و پس از آن شام را هم اضافه کنید.
• یک ساعت «شادمانی» با منویی خاص و نوشیدنی‌های مخصوص داشته باشید.
• برای اینکه کارکنان‌تان به خوبی با کار هماهنگ شوند دوستان و خانواده را به رستوران دعوت کنید.
• یک برنامه گشایش آزمایشی برای همسایگان (ساکنین و کسب و کارهای همسایه) برپا کنید. این کمک می‌کند که طرفداران محلی پیدا کنید و آن‌ها در آینده به رستوران شما مراجعه خواهند کرد و رستوران شما را به دوستان و همکاران‌شان معرفی می‌کنند.

 مشاوره و تجهیز انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی تجهیزات رستوران تجهیزات هتل تجهیزات فست فود تجهیزات کافی شاپ را به ما بسپارید.

منبع : تجهیزات آشپزخانه صنعتی آریاتوس

ترجمه و تحقیق در تیم دیجیتال مارکتینگ آریاتوس

(0) نظر
X